אודות בורקס הבולגרי 

שלושה דורות של בצק, שלושה דורות של אהבה


איך מעבירים ידע קולינרי מדור לדור בלי לאבד שום דבר בדרך, כיצד שומרים חזק על מתכון ישן, אבל יודעים במקביל גם לשפר ולחזק אותו איפה שצריך, והכי חשוב - כמה מהר אתם נהיים רעבים אחרי המילה "בורקס"?

משפחת גיל מחזיקה בתשובות לכל השאלות החשובות האלה, כולל לאחרונה (והחשובה מכולן). זה התחיל עם הסבא, שלום גיל ז"ל, שמכר בורקס ולמד תוך כדי את רזי הבצק הכמוסים ביותר, המשיך עם הבן שרון, שהביט בו והחכים ממנו, השתלט על העבודה וידע לשדרג ולפתח ולהוסיף עד היום, ורץ בימים אלה קדימה עם הנכדים אלי, שלמה ודוד, שאחראים על לא פחות משלושה סניפים צפוניים (ביג קריות, קניון לב המפרץ וקריית אתא), וכעת גם על הנחיתה החדשה בשרונה מרקט שבמרכז תל אביב.

הבסיס ההכרחי, זה שבלעדיו אין כלום כמובן, הוא הבצק, שנעשה על פי מתכון בלקני, קצת טורקי וקצת בולגרי ובעיקר הכי טעים שיש. עלי הפילו נפתחים בשמן (כלומר, בלי טיפת מרגרינה), ואז עוברים תהליך מיוחד, סודי לחלוטין מן הסתם, שבסופו מתקבל שבלול פריך מבחוץ, קצת פחות פריך ככל שנכנסים פנימה, ואז מתמסר לכל הטוב שגולגל איתו יחד עוד לפני התנור.

המילויים מגוונים, שישה טעמים שנעים מהקלאסי למיוחד, ועם טוויסט משפחתי קטן נוסף (גם הוא סודי, ברור) בכל אחד מהם - גבינה בלבד, גירסת גבינה עם תרד, תפוחי אדמה, תפוחי אדמה עם פטריות, גבינה עם זיתים וגם גבינה עם פטריות. מחיר: 27 שקלים ליחידה (כולל סט תוספות-צד מתבקש של רסק עגבניות הום-מייד, חריף ומלפפון חמוץ), 30 שקלים עם ביצה קשה.

נתראה בסניפים :)

*בתמונה שלום גיל (סב המשפחה) בחנות בורקס בהדר בחיפה